Jedność pokonana !

LKS JEDNOŚĆ STRZYŻOWICE - KS GÓRNIK SOSNOWIEC 2-4 (1-3)

gole: Lipkiewicz 8 min, Grębosz 15 min, Chmielewski 38 min, Lipkiewicz 86 min .

skład: - Częstochowski- Grzesiak, Gałuszka, Wolf, Ambrozik, Ludwiczek, Lipkiewicz,Chmielewski, Karwalski, Grębosz, Mizia ; zmiennicy : Wolak, Rad, Jarosz ,Laser

W ostatnim meczu rundy jesiennej udało nam się pokonać Jedność Strzyżowice 4-2. Nie odbyło się to jednak bez problemów , które sami sobie stworzyliśmy. Generalnie pojedynek był w miarę wyrównany ale poraz kolejny mieliśmy niezłą skuteczność. Bardzo szybko w 1 połowie wyszliśmy na prowadzenie . Kolejny gol na 2-0 strzeliliśmy w 15 minucie i wydawało się ,że będzie to spacerek. Niestety minutę pózniej gospodarze złapali kontakt. W tejże połowie gospodarze mieli jeszcze jedną okazję ale zawodnik LKSu z kilku metrów nastrzelił naszego bramkarza. W 38 minucie zdobyliśmy 3 bramkę i do szatni udaliśmy się prowadząc 2 bramkami.

O drugiej połowie można by powiedzieć, że się odbyła gdyby nie ostatnie 10 minut. Mocno wiało nudą i wydawało się ,że pojedynek jest rozstrzygnięty . Nic z tych rzeczy. Około 80 minuty mamy "setkę" . Robert Karwalski wychodzi sam na sam , mija bramkarza gospodarzy i zamiast lewą nogą strzelić do pustej bramki, przekłada na prawą, po czym podaje do Grębosza . Piłka na nierównym boisku skakała a Mati za lekko trafił w nią  i stała się ona łupem bramkarza . Chwilę pózniej gospodarze strzelają na 2-3 i zaczyna się nerwówka. Na nasze szczęście mieliśmy w składzie " Lipę" , który ostatnimi czasy jest w dobrej formie. Chwilę po golu dla gospodarzy, poszła kontra . Piłkę dostał na prawym skrzydle Mateusz , zszedł do środka boiska i lewą nogą zapakował "widły" - bramka stadiony świata. W końcówce meczu , Jedność miała 2 duże okazje ale wynik się już nie zmienił. Na koniec rundy wygrywamy w Strzyżowicach i byłoby całkiem niezłe zakończenie rundy ,gdyby nie bezmyślna czerwona kartka dla Roberta Karwalskiego w doliczonym czasie spokania , który wdał się w niepotrzebną pyskówkę z sędzią głównym spotkania. Rozjemca tego meczu , ogólnie mówiąc , był niezbyt dobrze dysponowany co nie zmienia nagannego zachowania naszego grajka.